Architektura 21szego wieku : Sietch Nevada / Matsys Designs

Zaprojektowany przez Matsys Designs, Sietch Nevada jest odpowiedzią na pomysł, że świat ubogim w wodę staje się rzeczywistością, szczególnie na południowym zachodzie Ameryki.
Ponieważ tak wiele prasy koncentruje się na wojnach o ropę naftową, świat często nie zdaje sobie sprawy z powoli wyczerpujących się źródeł wody, które są rzeczywiście wykładniczo cenniejsze niż ropa naftowa.
Ten futurystyczny miejski prototyp odnosi się do sytuacji wodnej, ponieważ złożona podziemna sieć tuneli i kanałów oferuje ochronę i przechowywanie, wykorzystywanie i gromadzenie wody niezbędnej do formy i funkcjonowania miejskiego życia.
Więcej o Sietch Nevada po przerwie.
Schemat sprawia, że istniejące podziemne banki wodne w tym obszarze stają się czymś więcej niż tylko zbiornikami wyrównawczymi na susze.
W rzeczywistości Sietch Nevada zamienia te banki wodne w bloki konstrukcyjne ich nowego pomysłu na miasto.
Gęsta podziemna społeczność tworzy kanały, które łączą miasto z ogromnymi warstwami wodonośnymi, zapewniają transport i nawadnianie rolnicze.
Komórkowa forma tych jaskiń stanowi nową typologię sąsiedztwa, która pośredniczy między podziemną siecią miejską a działaniami na poziomie powierzchni związanymi z pobieraniem wody, wytwarzaniem energii oraz miejskim rolnictwem i akwakulturą.
Niektórzy mogą szybko odrzucić obecną sytuację w wodzie, ale woda będzie nieuchronnie kolejną rzeczą, w której kraje będą prowadzić wojny.
A ponieważ woda jest nam potrzebna, aby przetrwać jako gatunek, musimy zająć się tą kwestią i znaleźć możliwe rozwiązania, zanim problem stanie się poważnym kryzysem.
Rok: 2009 Lokalizacja: 37 ° 46.
20,10 ° N, 117 ° 31.
57,38.
W Wystawa: Poza wodą | innowacyjne technologie w suchym klimacie na Uniwersytecie Toronto Credit: Andrew Kudless (Design), Nenad Katic (Wizualizacja), Tan Nguyen, Pia-Jacqlyn Malinis, Jafe Meltesen-Lee, Ben (Model)
[przypisy: przydomowe oczyszczalnie ścieków, hologramy na legitymację studencką, montaż smt ]