Architektura i nowoczesne budownictwo – “Inside Marina City: Projekt Ikera Gila i Andreasa EG Larssona”

Marina City / Bertrand Goldberg.
Andreas E.
Larsson Dzisiejszy wieczór w Los Angeles w Galerii WUHO: Inside Marina City: Projekt Ikera Gila i Andreasa EG Larssona.
Przez ponad dwa lata Iker Gil i Andreas EG Larsson udokumentowali życie mieszkańców w nieeuklidesowej geometrii słynnego marokańskiego projektu architekta Bertranda Goldberga (1959-67) w Chicago.
Świętując oryginalną wizję Goldberga dla niedrogich apartamentów w centralnej, gęstej lokalizacji, ta seria fotografii przedstawia rzadką, zakulisową wycieczkę po różnorodnych ludziach i pomieszczeniach mieszkalnych w tych popularnych cylindrycznych wieżach mieszkalnych.
Wewnątrz Marina City pojawia się w Galerii WUHO w czasie, gdy kontrowersje na temat kolejnej ikony Goldberg, Prentice Women s Hospital (1975), są w wiadomościach.
Architekci, krytycy i grupy konserwatorskie lobbują w Komisji w sprawie zabytków w Chicago, aby uratować budynek przed kulą.
Zarówno Prentice, jak i Marina City stanowią wyzwanie dla tradycyjnej estetyki architektonicznej.
Debata i dokumentacja wokół tych budynków może służyć jako lekcja dla Los Angeles, miasta, które coraz częściej boryka się z problemami współczesnej konserwacji.
Marina City / Bertrand Goldberg.
Użytkownik Flickr: TRAFFIK [US].
Używane w ramach Creative Commons kompozycje świetlne Gil i Larsson odzwierciedlają ich trening i zainteresowania zawodowe.
Urodzony w Hiszpanii Gil jest architektem z siedzibą w Chicago i założycielem studia MAS, którego portfolio oparte na badaniach obejmuje budynki, przestrzenie publiczne, a także bardziej teoretyczne projekty.
Larsson, urodzony w Szwecji fotograf, obecnie mieszkający w Los Angeles, znany jest z wizualnie wyrazistych portretów muzyków, tancerzy i innych twórców z takich publikacji, jak iD, GQ, Nylon i The New York Times.
Opierając się na ich indywidualnym pochodzeniu, te fotografie czytają jak studia przypadków, które badają związki między rygorystyczną modularną strukturą Goldberga dla jednostek mieszkalnych a stopniowym, nieformalnym rozwojem wnętrz przez ich mieszkańców.
W przeciwieństwie do pustych krajobrazów tradycyjnej fotografii architektonicznej czy scenariuszy architektonicznych takich mistrzów jak Julius Shulman, portrety Gila i Larssona.
niech mieszkańcy mieszkania mówią same za siebie.
Jednocześnie jednak komunikują ideologię architektoniczną Goldberga, zwracając uwagę na poetykę formy i materiałów, przywołując elementy takie jak rzeźbiarska jakość betonowych ścian, które wyznaczają pomieszczenia w jednostkach, a także organiczne formy balkonów, które sprzyjają naturalnej grze między wnętrzem a zewnętrznymi przestrzeniami, które zdołały zdefiniować wieże.
Rezultatem jest bogate portfolio obrazów, które składają hołd wizjonerskiej architekturze Goldberga i potwierdzają jego miejsce w bogatej historii architektonicznej Chicago, a jednocześnie stawiają na czoło mieszkańców, którzy ożywiają te przestrzenie.
.
Andreas E.
Larsson Wystawa: Inside Marina City: Projekt Ikera Gil i Andreasa EG Larssona Lokalizacja: Galeria WUHO w Los Angeles, CA Otwarcie: czwartek, 4 października o 19:00 Zakończenie: 28 października 2012 Godziny otwarcia galerii: czwartek: godz.
20:00; Piątek, sobota, niedziela: od 13 do 18.
Andreas E.
Larsson Tekst dzięki uprzejmości Woodbury School of Architecture.
[hasła pokrewne: welsh corgi cardigan, studnia głębinowa koszt, szamba plastikowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: studnia głębinowa koszt szamba plastikowe welsh corgi cardigan