Budownictwo i architektura : Muzeum Przyrody i Nauki / Morfoza

Kilka dni temu Thom Mayne zaprezentował swój wart 185 milionów dolarów projekt muzealny dla Muzeum Przyrody i Nauki Perot w Victory Park w Dallas, które ma być przełomowe jeszcze tej jesieni.
Jako narzędzia edukacji i zmiany społeczne, muzea mogą potencjalnie kształtować nasze zrozumienie siebie i świata, w którym żyjemy.
W związku z tym, że nasze globalne środowisko staje wobec coraz poważniejszych wyzwań, coraz ważniejsze staje się zrozumienie współzależności systemów naturalnych.
do naszego przetrwania i ewolucji.
Muzea poświęcone naturze i nauce odgrywają kluczową rolę w poszerzaniu naszego zrozumienia tych złożonych systemów.
wyjaśnił Mayne.
Więcej o muzeum po przerwie.
Spoczywający na 4,7-hektarowej powierzchni i zapewniający 180 000 m2 powierzchni wystawowej w swojej 14-piętrowej strukturze, nowy obiekt ma za zadanie zaangażować wszystkich odwiedzających, ożywiając ich umysły, a ostatecznie – poszerzając grono osób.
i społeczne zrozumienie natury i nauki.
Gdy odwiedzający zbliżają się do muzeum, poprowadzeni są przez dwie rodzime ekosystemy w Teksasie, las wielkich drzew rodzimych baldachimów i taras rodzimej kserokopiarki pustyni.
Te dwie ekologie przecinają się, oznaczając duży plac.
Zadaszony ogród, akr z kilkoma rodzimymi roślinami, wydaje się podnosić i przyciągać gości przez skompresowaną przestrzeń do bardziej rozległego holu wejściowego.
Będąc w holu, odwiedzający mają do czynienia z jedną z cech charakterystycznych dla Mayne a, ruchomymi schodami o długości 54 stóp i ciągłym strumieniem, niż te, które są zbudowane w kształcie rury o długości 150 stóp.
Schody te prowadzą odwiedzających do oświetlonego nieba atrium na najwyższy poziom muzeum, gdzie w pełni przeszklony balkon rozciąga się wysoko ponad miastem, zapewniając zapierające dech w piersiach widoki na centrum Dallas.
Po przejściu na samą górę spiralna ścieżka wskazuje odwiedzających poza obszary wyświetlania.
.
Ta dynamiczna procesja przestrzenna tworzy wrażenie, które angażuje odwiedzających i ustanawia natychmiastowe połączenie z wciągającym środowiskiem architektonicznym i przyrodniczym muzeum.
wyjaśnił Mayne.
Muzeum zostało pomyślane jako budynek publiczny, który stanie się częścią Dallas i pomoże aktywować miasto.
.
Poprzez integrację architektury, natury i technologii, budynek demonstruje naukowe zasady i stymuluje ciekawość w naszym naturalnym otoczeniu.
dodał Mayne.
Jak widać na World Architecture News.
[patrz też: rozstaw łat pod blachodachówkę, jadar katalog, garnek kondensacyjny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: garnek kondensacyjny jadar katalog rozstaw łat pod blachodachówkę