Kącik architekta – “Eero Saarinen: reputacja dla innowacji” otwiera się jutro w Los Angeles

Port lotniczy Dulles.
Design Research & Balthazar Korab Urodzony w Finlandii, Eero Saarinen (1910.
1961) jest dziś uznawany za jednego z najbardziej wpływowych architektów XX wieku w Ameryce.
Wystawa Eero Saarinen: A Reputation for Innovation, otwierająca się jutro w Muzeum Architektury i Wzornictwa A + D w Los Angeles, podkreśli jego krótką, ale błyskotliwą karierę, zarezerwowaną z dwoma charakterystycznymi budynkami: niezabudowaną Smithsonian Gallery of Art, która miała być Waszyngtonem, Pierwsze w Dublinie muzeum sztuki nowoczesnej i międzynarodowy port lotniczy Dulles, który został zaprojektowany jako pierwsze krajowe lotnisko odrzutowe.
Zbudował wiele korporacyjnych, edukacyjnych, kulturalnych, publicznych i prywatnych budynków wraz z takimi rozpoznawalnymi ikonami jak St.
Louis Gateway Arch i terminal TWA w JFK.
Wystawa będzie prezentować jego wkład w kalifornijskie Case Study i rzucić światło na jego wpływ na design w połowie Century America.
Pracujesz nad niezabudowaną Galerią Sztuki Smithsonian.
Design Research, Smithsonian Institution Archives Wystawa w Muzeum Architektury i Wzornictwa A + D> Los Angeles rzuca światło na mało znany rozdział tajnego życia zawodowego Eero Saarinen podczas II wojny światowej, kiedy służył w OSS, prekursor CIA.
Doświadczenie wojenne wpłynęło i pomogło Eero Saarinen ustalić się jako jeden z najbardziej kreatywnych projektantów z produktami, które przełamały technologiczne i estetyczne granice, w tym krzesło Tulip i krzesło Womb, oba wciąż produkowane przez Knoll.
OSS (Office of Strategic Services).
Mina Marefat, zdjęcie Saarinena, Archiwum Uniwersytetu Yale Eero Saarinen: Reputacja za innowacyjność promuje ponowne odkrycie człowieka, jego głębokie związki z Finlandią, jego amerykański idealizm, zamiłowanie do projektowania i jego wciąż bardzo ważne zasady, które promował przez całe życie i kariera.
Wystawa: Eero Saarinen: Reputacja na rzecz innowacji Lokalizacja: Muzeum architektury i wzornictwa A + D; Los Angeles, Kalifornia Otwarcie: piątek, 5 października od 18.00 do 19.00 Zamknięcie: 3 stycznia 2013 r..
Projekt Badania i pagórek Kurator: Mina Marefat, PhD Przedstawione przez: ASSA ABLOY i Matt Construction Tekst dostarczony przez A + D Architecture and Design Museum.
[więcej w: altany ogrodowe, pionowa maszyna pakująca, kabiny toaletowe ]

Powiązane tematy z artykułem: altany ogrodowe kabiny toaletowe pionowa maszyna pakująca