Magazyn architektoniczny : Biennale w Wenecji 2012: Muzeum Kopiowania / FAT

Nico Saieh Muzeum Kopiowania, wybrane przez brytyjskiego architekta FAT, było jedną z moich ulubionych wystaw na Biennale w Wenecji.
Temat kopii w architekturze zawsze mnie interesował, w związku z tym, jak seria kopii w postaci iteracji jest tym, co sprawia, że architektura ewoluuje.
Koncepcja ta jest eksplorowana na tej wystawie za pomocą trzech instalacji, począwszy od Villa Rotunda Redux, kultowego budynku Palladio skopiowanego (lub ponownie zinterpretowanego.) Przez historię, która została cyfrowo sfabrykowana i rzucona.
Podczas Biennale mieliśmy okazję porozmawiać z Samem Jacobem (@anothersam) z FAT, który wyjaśnia nam więcej o Muzeum Kopiowania w tym filmie (już wkrótce wywiad!).
Więcej o Muzeum Kopiowania od architektów po przerwie.
Wystawa, której kuratorem jest FAT, wykorzystuje serię instalacji do zbadania koncepcji kopiowania w architekturze.
Historycznie, kopiowanie było środkiem, dzięki któremu architektura została rozpowszechniona.
Krótko mówiąc, była to wspólna podstawa dyscypliny.
Jednak kopia została również uznana za wroga postępu i nieautentycznego ślepego zaułka.
Kopię można zatem schizofrenicznie scharakteryzować jako idealną architekturę, diabelski bliźniak, zarazem fundamentalny dla architektury sposobu produkcji i źródło jej inspiracji, ale także jej nemezis.
Instalacja składa się z pięciu projektów, które badają znaczenie i możliwości na kopii w architekturze.
.
Instalacja Villa Rotunda Redux firmy Nico Saieh FAT tworzy dużą faksymile Villa Rotunda, która jest prawdopodobnie najlepszym przykładem kopii architektonicznej, budynku złożonego z kopii, które stały się przedmiotem wielu kopii w czasie i przestrzeni.
Jest reprezentowany tutaj przez dwa iteracje: jeden łagodny, a drugi rzut struktury.
Wspólnie badają transformację architektury poprzez technologie reprodukcji.
.
Instalacja Nico Saieh In Ines Weizman Powtórz się: Loos, Law and the Culture of the Copy, funkcja praw autorskich w architekturze jest badana poprzez zbadanie sporów właścicielskich wokół archiwum Adolfa Loo i przez, ostatecznie, autora.
kopia w prawdziwym rozmiarze Baker House.
.
Nico Saieh The Book of Copies to projekt wydawniczy wyprodukowany przez San Rocco, w którym uczestnicy są zaproszeni do stworzenia biblioteki poprzez kopiowanie innych książek.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh Architectural Dopplegängers, projekt klastra badawczego ze Stowarzyszenia Architektonicznego w Londynie, przedstawia szereg przykładów istniejących kopii architektonicznych i ich oryginałów wraz z tekstami, które eksplorują dziwne narracje kopii.
[więcej w: olx pyrzyce, garnek kondensacyjny, olx trzebinia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: garnek kondensacyjny olx pyrzyce olx trzebinia