Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Pięciu architektów północnoamerykańskich / Kenneth Frampton

Nico Saieh Prawie dwa lata temu, 13 listopada 2010 roku, miałem okazję uczestniczyć w specjalnym seminarium z okazji 80.
urodzin Kennetha Framptona w Columbia s GSAPP.
Podczas tego intensywnego dnia pięć praktyk północnoamerykańskich zaprezentowało ich pracę, a następnie ciekawą debatę: Rick Joy Architekci, Stanley Saitowitz / Natoma Architects, Patkau Architekci, Steven Holl i Shim Sutcliffe Architects.
Na 13.
Biennale w Wenecji Kenneth Frampton został zaproszony na wystawę w Arsenale, gdzie prace z tych pięciu praktyk zostały zaprezentowane w serii filmów wideo na temat prostej instalacji zaprojektowanej przez Stevena Holla.
Podczas gdy nie mamy filmów pokazanych podczas Biennale, przedstawiamy pełne wideo z seminarium (prawie 6 godzin), udostępnione online przez GSAPP.
Więcej informacji o Pięciu architektach północnoamerykańskich jako wspólnym terenie filmy pokazane na Biennale: obchody roku 2010 przypominają większość wydarzeń edukacyjnych, które rozciągają się w ciągu dnia: kawa, powitanie przez dziekana, wstęp, prezentacje, dyskusja, recepcja.
Pierwszy i ostatni oczywiście nie dotyczą, ale książka pomija powitanie Dean Mark Wigley i dyskusję po prezentacji; zawiera intro Framptona i architektów.
prezentacja, uporządkowana w książce w tej samej kolejności, co wydarzenie.
Ten ostatni aspekt w zasadzie sprawia, że książka jest zapisem wydarzenia.
Jednak w tym względzie pominięcie dyskusji jest najbardziej niefortunne.
Nie brałem udziału w tym wydarzeniu, więc nie mogę powiedzieć na pewno, że była to owocna dyskusja, ale byłoby to jedyne miejsce na spontaniczne uwagi.
Zamiast tego jesteśmy traktowani na podstawie przygotowanych oświadczeń i błyszczących zdjęć o niewątpliwie niezwykłej architekturze.
Wystawa ta jest dziełem pięciu architektów północnoamerykańskich, których twórczość jest zjednoczona przez wartości tektoniczne i zaabsorbowanie materiałem, rzemiosłem, przestrzenią i światłem.
Praktyki.
Rick Joy Architekci, Stanley Saitowitz / Natoma Architects, Patkau Architects, Steven Holl i Shim Sutcliffe Architects.
również wykazują i zwracają uwagę na topograficzny charakter terenu i mają skłonność do typologicznego wynalazku.
Takie obawy stanowią wspólną płaszczyznę .
ich podejście architektoniczne, grunt, który ewoluował z biegiem czasu.
.
Nico Saieh Ta grupa architektów po raz pierwszy zebrała się pod okiem Kenneta Framptona na całodniowe seminarium w Columbia University w Nowym Jorku pod koniec 2010 roku.
Ich prace są wspólnie eksponowane na 13.
Międzynarodowej Wystawie Architektury w trzech osobnych, ale wzajemnie powiązanych pięciokątnych obudowach.
.
Każdy pentagon pokazuje architektów.
pracować na płaskich ekranach, w postaci pętli wideo.
Pięć ekranów w każdym pięciokącie poświęconych jest obrazom ilustrującym następujące trzy aspekty ich pracy: inwencja typologiczna w odniesieniu do kontekstu topograficznego; wpływ rzemiosła na ekspresję materialną; i animacja formy przestrzennej poprzez oddziaływanie światła.
Każda kategoria jest rozumiana jako porównawczy, chronologiczny przekrój.
poprzez rozwój każdej z pięciu praktyk.
Hipoteza jest taka, że każdy z parowanych atrybutów jest równoznaczny z wzajemnym oddziaływaniem diadycznym, w którym topografia jest modyfikowana przez uderzenie typu i odwrotnie; materiał jest wyrażany przez rzemiosło, a przestrzeń jest aktywowana przez światło.
Intencją jest umożliwienie odwiedzającym porównania sposobu, w jaki te praktyki.
trzech z USA i dwóch z Kanady.
ewoluowały pod względem każdej z tych cech architektonicznych.
Na każdym płaskim ekranie wyświetlanych jest sześć obrazów wybranych projektów w porządku chronologicznym, przedstawiających nazwę i miejsce świata oraz datę jego realizacji.
[patrz też: pompa ciepła solanka woda, garnek kondensacyjny, olx oława ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: garnek kondensacyjny olx oława pompa ciepła solanka woda