Architektura 21szego wieku : Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016

Rio de Janeiro właśnie wygrał licytację na Igrzyska Olimpijskie 2016.
Jeśli dodamy to do faktu, że Brazylia jest gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA 2014, spodziewamy się dużej dawki projektów architektonicznych na te wydarzenia.
Będzie to kolejna okazja dla architektury brazylijskiej sceny, aby pokazać światu wysoki poziom ich prac (zobacz wszystkie brazylijskie dzieła w AD).
W przypadku tych gier Rio będzie korzystać z 33 miejsc, z których 8 odpowiada obiektom już zbudowanym na potrzeby gier Panamerykańskich, które zostaną odnowione, takich jak National Shooting Center firmy BCMF.
Będzie to 11 nowych budynków (judo, zapasy, szermierka, koszykówka, taekwondo, tenis, piłka ręczna, pentatlon nowoczesny, pływanie i pływanie synchroniczne, kajakowe i slalomowe kajaki oraz jazda BMX) i 11 struktur czasowych.
Dobra okazja dla lokalnych (lub międzynarodowych.) Architektów.
Plan główny pokazany na filmie pokazuje, że 4 klastry skoncentrują te miejsca w mieście, połączone nowymi systemami transportowymi.
Innym aspektem, który ma znaczenie dla architektury, jest to, że miasto musi zbudować miejsca noclegowe na 25 000 miejsc dla wydarzenia.
Rząd powiedział, że mogą zaoferować 8500 miejsc na statkach wycieczkowych.
Nowe obiekty budowane dla Londynu 2012 i projekty, które zobaczyliśmy w Pekinie w 2008 roku, to dobre przykłady architektury tego wydarzenia.
Jeśli chodzi o Puchar Świata w FIFA, myślę, że więcej niż nowe stadiony zobaczymy ulepszenia na istniejących (takich jak Maracana).
ale może się mylę.
Po skoku filmy z instalacjami zaproponowanymi w ofertach Chicago, Madrytu i Tokio.
Chicago Madrid Tokio
[przypisy: podłączenie licznika energii, szamba plastikowe, rozstaw łat pod blachodachówkę ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: podłączenie licznika energii rozstaw łat pod blachodachówkę szamba plastikowe