Architektura 21szego wieku : Pawilon Termitów

Oczekiwany Termite Pavilion przybył do International Arts Pestival w Londynie na początku tego tygodnia.
Pestival to.
Festiwal świętujący owady w sztuce i sztuka bycia owadem – to rzadkie stworzenie: międzynarodowy, interdyscyplinarny, społecznie prowadzony festiwal.
Zainspirowany namibijskimi kopcami termitów, sześcio metrowa konstrukcja z litego drewna zapewnia odwiedzającym Pestivalowi unikalny wgląd w te niezwykłe organiczne formy.
Więcej o pawilonie po przerwie.
W oparciu o prace dr.
Ruperta Soara i projektu TERMES, pawilon jest trójwymiarową centralną częścią kopca termitów, który jest skalowany, aby pomieścić ludzi.
Struktura zostanie dostarczona w formie zestawu, który zostanie zestawiony na miejscu.
Wykonany jest z drewna klejonego krzyżowo, pochodzącego ze świerku austriackiego, ze względu na trwałość, trwałość i koszty.
Projekt TERMES (emulacja termitów środowiska regulacyjnego za pomocą symulacji) uważa, że możemy się wiele nauczyć od sposobu, w jaki te owady budują swoje domy.
To może wydawać się niewiarygodne, ale zespół proponuje, że owady.
sposoby budowy kopców będą miały poważne konsekwencje dla budownictwa w najbliższej przyszłości.
Kopce są znane ze swojej zdolności do regulowania i kontrolowania wewnętrznych środowisk, a owady wykorzystują wyłącznie odnawialne źródła energii, aby dostarczyć wystarczającej ilości energii, aby ich rasa mogła się rozwijać.
Czy naprawdę moglibyśmy czerpać porady od termitów w przyszłości.
Nikt nigdy nie widział tej struktury i po raz pierwszy ujawniamy ją światu.
To, czego dowiadujemy się z tych kopców, pozwoli nam zmienić strukturę konstrukcji, jaką znamy, więc budujemy własne budynki w dowolnym terenie, na dowolnym tle.
wyjaśniłem TERMES.
.
Dzięki nowym technologiom i procesom komputerowym, po raz pierwszy mamy szansę ujawnić, zasymulować, a następnie osadzić tę wiedzę w naszych własnych domach, które są największymi konsumentami energii i generatorów odpadów,.
zespół dodał.
Termite Pavilion to współpraca artystyczna i naukowa pomiędzy Softroom Architects, Freeform Engineering, Atelier One, Chris Watson, Haberdasherylondon, KLH i Pestival.
Aby odwiedzić pawilon.
Jak widać na bustlerze.
[podobne: olx oława, artkom, wolny strzelec cda ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: artkom olx oława wolny strzelec cda