Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Hong Kong i Shanghai Bank HQ / Foster & Partners

Nico Saieh Od architektów: Hongkong i Shanghai Bank został zaprojektowany przez Normana Fostera w 1979 roku.
Podstawą projektu jest próba stworzenia przestrzeni obywatelskiej, wspólnej płaszczyzny miasta.
Chociaż projekt budynku przeszedł wiele odmian.
kulminacja w ostatecznej wersji, zakończona w 1985 roku.
wspólnym mianownikiem było pragnienie stworzenia publicznej areny poprzez podniesienie budynku, aby zapewnić ruch pieszy w całym obiekcie.
Pokryta przestrzeń jest naturalnie oświetlona przez zewnętrzną sunscoop , która odbija światło słoneczne w dół przez oszklone.
Podbrzusze.
atrium w sercu budynku.
Za pośrednictwem modeli, szkiców, rysunków i fotografii ta wystawa pokazuje ewolucję projektu przestrzeni i wieży, która ją definiuje.
Hongkong ma bardzo małą przestrzeń publiczną na poziomie ulicy, więc ta przestrzeń pod bankiem została pomyślana w duchu budynku, próbując dać coś z powrotem miastu, którego jest częścią, jako przedłużeniu królestwa obywatelskiego.
Przez większość czasu ta przestrzeń jest ruchliwą arterią dla pieszych.
skrót miejski.
za oczywiste w codziennym życiu miasta.
.
Nico Saieh Jednak w niedziele przekształcono ją jako placówkę dla filipińskich pracowników domowych, ponieważ setki pokojówek ustanawiają społeczność z niezwykłą różnorodnością działań towarzyskich i intymnych przestrzeni stworzonych przez tekturowe ściany.
.
Nico Saieh Innym razem jest miejscem ceremonialnych wydarzeń lub miejscem spotkań politycznego protestu.
Co ważne, bank stoi na czele placu Statue Square, symbolicznie ważnej lokalizacji w Hong Kongu.
Przestrzeń pod budynkiem cieszy się wzajemnym relacjami z kwadratem: otwartym na żywioły, drugim osłoniętym i wygodnym przez cały rok przy każdej pogodzie.
.
Nico Saieh Kurator: Norman Foster Koncepcja i projekt: Norman Foster Artyści: Norman Foster, Andreas Gursky, Ben Johnson, John Nye, Marisa González Produkcja: Elena Ochoa Foster i Antonio Sanz (Ivory Press), Spencer de Gray i Katy Harris (Foster + Partnerzy) Kredytodawcy: Andreas Gursky, HSBC, Fundacja Normana Fostera, Foster + Partners Z dodatkowym wsparciem: Fundacji Norman Foster
[więcej w: szamba plastikowe, odpływ liniowy allegro, artkom ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: artkom odpływ liniowy allegro szamba plastikowe