Budownictwo i architektura : Milan Expo 2015

Koncepcyjny plan zagospodarowania dla Światowej Wystawy w Mediolanie w 2015 roku powstał w wyniku współpracy pięciu architektów: Jacquesa Herzoga, Marka Rylandera, Ricky ego Burdetta, Stefano Boeriego i Williama McDonougha.
Ekspozycja będzie planetarnym ogrodem botanicznym, który będzie karmił Mediolan dosłownie, duchowo i intelektualnie.
Architekci stworzyli ramy dla ekspozycji i zorganizowali most ortogonalny, który zawiera park rolno-spożywczy i jest otoczony drogami wodnymi.
Więcej o nowej koncepcji po przerwie.
Idea tego planetarnego ogrodu botanicznego opiera się na starożytnych rzymskich planach urbanistycznych, które obejmowały podwójne osie (cardo i decumanus) z centralnym forum.
Dwie osie tworzą siatkę przestrzeni, w której niektóre zostaną opracowane przez ekspozycję, a inne przestrzenie zostaną nadane poszczególnym krajom do zaprojektowania.
W nowym planie pierwsza oś zawiera 1,4-kilometrowy bulwar, na którym zwiedzający mogą chodzić lub jeździć na rowerze, oraz drugą oś, która odzwierciedla geometrię okolicznych pól uprawnych.
W miejsce forum duży stół planetarny pozwoli odpocząć ludziom, oglądając pawilon i pobierając próbki żywności produkowanej i oferowanej przez różne reprezentowane kraje.
Pięciu architektów ponownie przemyśliło drogi wodne – skupić uwagę i zasoby na rekultywacji i przebudowie publicznych i miejskich gospodarstw rolnych.
Sieć kanałów biegnących przez wieś zwiększy energię życiową miejsca expo na obszary poza jej bezpośrednimi granicami.
kredyty: koncepcyjny plan generalny.
karmienie planety, energia do życia przez herzog & de meuron, jacques herzog londyńska szkoła ekomiki, ricky burdett stefano boeri architetti, stefano boeri william mcdonough + wspólnicy, william mcdonough
[hasła pokrewne: szamba plastikowe, garnek kondensacyjny, jadar katalog ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: garnek kondensacyjny jadar katalog szamba plastikowe