Budownictwo wczoraj i dzis : Palm Springs Residence / Sander Architects

Architekci Sander zaprojektowali rezydencję dla historycznej kolonii filmowej w Palm Springs, która może walczyć z trudnym środowiskiem.
Z widokiem na góry San Jacinto, dom ma prosty dach, który otwiera się w kierunku domu.
Ponieważ temperatury w Palm Springs sięgają ponad 120 stopni, zachodnia ekspozycja domu stworzyła niezwykle trudny problem z ekspozycją na słońce.
Konstrukcja Sander na wysokości piętnastostopowego poziomego wspornika zmniejsza (praktycznie do zera) czas, w którym promienie letniego słońca przenikają do wnętrza; jednak wspornik jest ustawiony pod kątem w taki sposób, aby zimowe słońce łatwiej wchodzić do domu, aby go ogrzać, gdy pogoda staje się zimniejsza.
Więcej o rezydencji po przerwie.
Powłoka budynku, zaprojektowana w celu wykorzystania technik pustynnych do izolacji cieplnej, zawiera wielowarstwowe systemy powłok, które chronią przed ekstremalnymi temperaturami.
Pierwsza powłoka rezydencji zostanie utworzona poza terenem budowy za pomocą Sander Architects.
Koncepcja Hybrydowego Domu (zobacz artykuł na temat IPAC Sandera opublikowany wcześniej w AD).
Warstwa strukturalnie zintegrowanych paneli (SIP) zapewni dodatkową izolację oprócz mikroskopijnego podwójnie odblaskowego owijającego budynku i białych stalowych paneli, które odchylają promienie słoneczne od przenikania ciepła.
Złożona wartość R tego zestawu będzie wynosić R-91 i przy tak dobrej izolacji rachunki elektryczne powinny zostać zredukowane do ułamka obecnych kosztów eksploatacji domu.
[przypisy: cennik tapetowania, wolny strzelec cda, rozstaw łat pod blachodachówkę ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cennik tapetowania rozstaw łat pod blachodachówkę wolny strzelec cda