Budownictwo wczoraj i dzis : Shenzhen International Energy Mansion / BIG

Renderowanie z zewnątrz Skyliny najważniejszych miast świata (z wyjątkiem Dubaju) są kształtowane przez typową wieżę biurową.
Powód jest prosty: zapewnia elastyczny plan pomieszczeń z ekonomicznym systemem konstrukcyjnym.
.
Bang za grosze.
jeśli chcesz to nazwać.
Aby rozwiązać problemy związane z oświetleniem i chłodzeniem, które tradycyjnie mają wieża, rozwiązaniem było oświetlenie elektryczne i klimatyzacja.
Ale w czasach, gdy energia jest poważnym problemem, nie możemy już projektować budynków, które zależą od wysokiego zużycia, aby zapewnić komfortowe środowisko pracy, szczególnie w tropikalne dni.
I właśnie to BIG stworzył jako projekt dla konkursu Shenzhen International Energy Mansion, który właśnie wygrał, proponując wieżę opartą na wydajnym i sprawdzonym planie piętra, zamkniętym w skórze specjalnie zmodyfikowanej i zoptymalizowanej pod kątem lokalnego klimatu.
Wykończenie zewnętrzne Proponujemy drastyczne zwiększenie zrównoważonej wydajności budynku poprzez skupienie się na jego fasadzie, fasadzie.
Proponujemy, aby Shenzhen Energy Mansion był pierwszym egzemplarzem nowego gatunku budynków biurowych, które wykorzystują budynki w połączeniu z elementami zewnętrznymi.
słońce, światło dzienne, wilgotność powietrza, wiatr.
jako źródło do stworzenia maksymalnego komfortu i jakości w środku.
Shenzhen Energy Mansion pojawi się jako subtelna mutacja klasycznego drapacza chmur.
naturalna ewolucja, a nie rozpaczliwa rewolucja.
Więcej szczegółów na temat działania tej elewacji oraz więcej informacji po przerwie: 1.
Tradycyjna fasada ze szkła osłonowego ma niski poziom izolacji i pozostawia biura przegrzane przez bezpośrednie światło słoneczne.
Powoduje to nadmierne zużycie energii w klimatyzacji, a także konieczność stosowania grubej powłoki szklanej, która sprawia, że widok wydaje się trwale matowy i szary.
+ 18 Schemat elewacji 2.
Składając fasadę w strukturę przypominającą origami, uzyskujemy strukturę z zamkniętymi i otwartymi częściami.
Zamknięte części zapewniają elewację o wysokiej izolacji, jednocześnie blokując bezpośrednie światło słoneczne.
Z zewnątrz zamknięte części są wyposażone w panele grzewcze wykorzystujące energię słoneczną, które zasilają klimatyzację i zapewniają osuszanie pomieszczeń roboczych.
Schemat elewacji 3 3.
Złożona ściana zapewnia swobodny widok przez przezroczystą szybę w jednym kierunku i tworzy stan dużej ilości rozproszonego światła dziennego, odzwierciedlając bezpośrednie słońce pomiędzy panelami wewnętrznymi.
Schemat elewacji 2 4.
Nawet gdy słońce dociera bezpośrednio ze wschodu lub zachodu, główna część promieni słonecznych odbija się od szyby ze względu na płaski kąt w oknie.
Odbite promienie zwiększają efektywność paneli słonecznej energii cieplnej.
Połączenie minimalnego pasywnego ogrzewania słonecznego oraz aktywnych paneli słonecznych zmniejszy zużycie energii w budynku o ponad 60%.
Schemat elewacji 4 Architekt: BIG Odpowiedzialny za partnera: Bjarke Ingels Kierownik projektu: Andreas Klok Pedersen Zespół: Cat Huang, Alex Cozma, Fan Zhang, Kuba Snopek, Menu Flavien, Stanley Lung Collaborators: ARUP, Transsolar Invited Competition, I nagroda.
Rozmiar: 96,000sqm Klient: Shenzhen Energy Company Siteplan Poziom 4 plan piętra Poziom 20 plan piętra Sekcja A Sekcja B Sekcja C Sekcja D
[podobne: pompa do szamba allegro, materiały budowlane zielona góra, garnek kondensacyjny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: garnek kondensacyjny materiały budowlane zielona góra pompa do szamba allegro